Ustawianie trybu komfortowego, ECO i ciepłej wody

W ten sposób ustawisz programy pracy swojej pompy ciepła

Oszczędzaj energię i koszty dzięki trybom pracy: pod koniec sezonu grzewczego aktywuj tryb ciepłej wody w pompie ciepła, aby dostarczała ciepłą wodę tylko podczas pracy w trybie letnim. Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj, aby włączyć tryb ECO pompy ciepła! Nasz film pokazuje, jak to zrobić.

Ustawianie trybów pracy: wskazówki dotyczące pracy w trybie KOMFORTOWYM, ECO i CWU

  1. Tryb komfortowy: zalecamy ten tryb pracy, jeśli mieszkasz w domu o niskim zużyciu energii i nie jest konieczne obniżanie temperatury. System grzewczy jest utrzymywany w stałej temperaturze komfortowej. Ciepła woda jest przygotowywana zgodnie z programem czasowym.
  2. Praca w trybie ECO: wskazówka dotycząca oszczędzania energii podczas weekendowego urlopu! System grzewczy jest utrzymywany w stałej temperaturze ECO. Ciepła woda jest przygotowywana zgodnie z programem czasowym.
  3. Tryb ciepłej wody: okres grzewczy dobiegł końca i w domu potrzebna jest tylko ciepła woda. W tym trybie ciepła woda jest podgrzewana zgodnie z programem czasowym. Jeśli program czasowy jest aktywny, woda w zbiorniku ciepłej wody jest podgrzewana do nastawy komfortu. W pozostałych przypadkach woda jest podgrzewana do nastawy ECO. W tym trybie aktywowana jest funkcja ochrony przed zamarzaniem.
Zobacz inne pomocne filmy