Przyszłość energii. 100 lat doświadczeń.

Do dziś kierujemy się podstawowymi zasadami założyciela naszej firmy, dr. Theodora Stiebla: rozwój i produkcja innowacyjnych produktów na najwyższym poziomie jakościowym. Kiedy Dr. Theodor Stiebel wynalazł i wyprodukował pierścieniową grzałkę zanurzeniową w swoim przydomowym warsztacie w Berlinie w 1924 roku, otworzył pierwszy rozdział w pełnej sukcesów historii firmy STIEBEL ELTRON. 5 maja 2024 roku będziemy obchodzić 100-lecie naszej firmy. Świętuj razem z nami nasz jubileusz.

100 lat pionierskiego ducha

Lider z pasją

Początek historii sukcesu: Firma „ELTRON” została założona 5 maja 1924 roku w Berlinie przez dr. Theodora Stiebla. W swoim przydomowym warsztacie w Berlinie wymyśla i produkuje pierścieniową grzałkę zanurzeniową, otwierając w ten sposób pierwszy rozdział w pełnej sukcesów historii firmy STIEBEL ELTRON. To był dopiero początek: w latach 70-tych STIEBEL ELTRON rozpoczął produkcję pomp ciepła i kolektorów słonecznych i tym samym ugruntował swoją pozycję pioniera w dziedzinie energii odnawialnej. Patrząc wstecz, to był wyraźny kierunek.

100 lat innowacji

Wzorcowe projekty budynków

Jako firma rodzinna nastawiona na innowacje, STIEBEL ELTRON kieruje się jasną wizją w produkcji i rozwoju produktów - w celu uzyskania przyjaznej dla środowiska, wydajnej i wygodnej technologii budowlanej. Zatrudniając ponad 6000 pracowników na całym świecie, konsekwentnie polegamy na własnym know-how, od rozwoju produktu po produkcję. Rezultatem są wydajne i innowacyjne rozwiązania w zakresie ciepłej wody, ogrzewania, wentylacji i chłodzenia. Dzięki szerokiej gamie produktów STIEBEL ELTRON zawsze oferuje odpowiednie rozwiązanie, aby przygotować Twój dom już dziś na wymagania przyszłości. Stawka jest wysoka: Twój dom, przyjemne ciepło, ciepła woda i nasze środowisko. To w tym zakresie chętnie inwestujemy całą naszą energię i pasję, z korzyścią dla Ciebie. Częścią naszego wizerunku jest to, że zawsze myślimy o przyszłości, aby już dziś zaproponować rozwiązania na jutro. Świadczą o tym również nasze wzorcowe projekty budynków.

100 lat technologii dobrego samopoczucia

Ponieważ komfort i zrównoważony rozwój idą w parze

Własny dom powinien być miejscem ciepła i bezpieczeństwa. Od 1924 roku STIEBEL ELTRON dba o to, abyś czuł się komfortowo w domu dzięki inteligentnej i zaawansowanej technologii. W różnorodnych kategoriach nasze produkty wyprzedzają swoje czasy i wyznaczają podstawowe standardy. Od samego początku postawiliśmy na energię elektryczną, którą można pozyskiwać ze źródeł odnawialnych w sposób przyjazny dla środowiska. Tym samym utorowaliśmy drogę dla zrównoważonego budownictwa i życia.

100 lat postępów

Wyraźny nacisk na zielone technologie

Postęp nie jest dla nas celem samym w sobie, ale szansą na lepszą jakość życia. Dlatego już od 1924 roku opracowujemy rozwiązania zgodne z duchem czasu i najnowocześniejszą technologią.

Jako firma wcześnie wyznaczyliśmy kurs na przyszłość i od prawie 50 lat polegamy na zielonych technologiach zamiast na ropie i gazie. Ponieważ dzięki energii odnawialnej nasze życie staje się zdrowsze. Jako firma rodzinna od chwili założenia w 1924 roku kierujemy się jasną wizją. Częścią naszego wizerunku jest to, że zawsze myślimy nieco dalej, aby już dziś zaproponować Państwu rozwiązania na jutro.

Pionier w dziedzinie ochrony klimatu

Zrównoważony rozwój jest częścią naszej tożsamości. Dotyczy to nie tylko naszych produktów, ale także lokalizacji i procesów produkcyjnych: STIEBEL ELTRON dąży do całkowitej neutralności klimatycznej do 2040 roku.

Pierwszym krokiem będzie całkowita konwersja wszystkich systemów ogrzewania budynków i hal na odnawialne źródła energii do 2030 roku. We flocie pojazdów stale zwiększamy udział pojazdów z napędem elektrycznym, a od 2030r. nie będziemy już dopuszczać do ruchu pojazdów z napędem konwencjonalnym. Ponadto określany jest ślad CO2 produktów wytwarzanych w Niemczech, w tym bilans łańcucha upstream. W ten sposób tworzymy również wiarygodną przejrzystość CO2 dla naszych procesów produkcyjnych.