Nowa generacja pomp ciepła typu powietrze-woda

Odkryj naszą nową generację urządzeń grzewczych. Przedstawiamy serię HPA-O, w której zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy r290 rozwiązanie dostosowane do nowych i istniejących budynków, odpowiednie do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Szybki montaż, maksymalna wydajność i najwyższa klasa A+++ to tylko niektóre z atutów tych urządzeń.

Dlaczego powietrzne pompy ciepła R290?

  • Nowoczesna pompa ciepła Stiebel Eltron to wydajne, zewnętrzne urządzenie do ogrzewania i chłodzenia, idealne do modernizacji i nowego budownictwa.
  • Wysokie temperatury przepływu przez cały rok zapewniają najwyższy komfort ciepłej wody użytkowej i uniwersalne zastosowanie niezależnie od systemu dystrybucji ciepła.
  • Imponująca wydajność i wyjątkowo cicha pompa ciepła sprawdza się również w gęsto zabudowanych obszarach.
  • Kompaktowa, monoblokowa konstrukcja w ponadczasowym wzornictwie.
  • Niskie koszty eksploatacji dzięki wydajnemu obiegowi chłodniczemu w którym główną rolę gra czynnik chłodniczy r290 oraz optymalnie dobrane komponenty.
  • Wielostopniowa koncepcja bezpieczeństwa dla obiegu chłodniczego R290.
  • Zawsze odpowiednie rozwiązanie do różnych zastosowań dzięki elastycznym opcjom instalacji i dopasowanym akcesoriom.
  • Wygodna obsługa za pomocą aplikacji, nawet w podróży.
  • Możliwość zdalnej optymalizacji w dowolnym momencie za pośrednictwem portalu serwisowego STIEBEL ELTRON.
Dobierz swoją pompę ciepła i zapytaj o ofertę

Wyższy poziom wydajności i komfortu

Nowa pompa ciepła powietrzna Stiebel Eltron z serii HPA-O do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej to ekologiczny wybór – zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i całych osiedli, jako rozwiązanie kaskadowe z maksymalnie sześcioma jednostkami. W ofercie wersje Trend i Plus. Ty decydujesz, czy szukasz ekonomicznego rozwiązania, czy pompy ciepła o znacznie zwiększonej wydajności i komforcie.

Nowe urządzenie, jakim jest pompa ciepła na propan z generacji hpnext ogrzewa nowe i istniejące budynki z wyjątkową wydajnością, niezależnie od stanu modernizacji. Jest to możliwe przy wykorzystaniu tradycyjnych grzejników lub ogrzewania podłogowego – nawet przy najniższych temperaturach zewnętrznych. System zapewnia wymaganą moc grzewczą, gwarantuje niezawodne zasilanie w ciepłą wodę użytkową i może być efektywnie wykorzystywany do chłodzenia. Pozwala to na komfortowe chłodzenie domu za pomocą ogrzewania podłogowego. W zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę, dostępne są zewnętrzne zasobniki i wieże hydrauliczne o różnej pojemności. Wysokie temperatury ciepłej wody użytkowej są gwarantowane nawet zimą bez konieczności korzystania ze wspomagania elektrycznego, ponieważ urządzenie pracuje z wysokimi temperaturami zasilania przez cały rok. Pompy ciepła HPA-O to wszechstronne urządzenia oszczędzające cenny czas planowania i zapewniające zawsze odpowiednie rozwiązanie do różnorodnych zastosowań.

Elastyczna w doborze miejsca montażu

Nasza pompa ciepła r290 monoblok serii HPA-O jest wyjątkowo kompaktowa, a niewielkie odstępy od ścian pozwalają na jej wszechstronne ustawienie. Oferujemy nowe akcesoria do montażu np. na płaskim dachu, na zewnętrznej ścianie domu, czy po prostu na gruncie – dzięki wyjątkowo cichej pracy masz pełną swobodę w jej instalacji. Zamknięty obieg czynnika chłodniczego i odseparowana sprężarka zapewniają cichą pracę. Wentylator modulujący i duży rozstaw lamel parownika, który zmniejsza opór powietrza, również przyczyniają się do niskiego poziomu mocy akustycznej. Hałas podczas pracy jest minimalny, dlatego nasze pompy ciepła można instalować nawet w gęsto zabudowanych obszarach. Ponadto modele hpnext są wyposażone w funkcję Silent Mode do precyzyjnego ograniczania hałasu z dokładnością do dB. Twoi sąsiedzi docenią tryb cichej pracy.

Sąsiedzi nie usłyszą pompy ciepła powietrze-woda, ale mogą o niej rozmawiać: nowy design rodziny hpnext przyciąga wzrok. Aby uzyskać jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd, stojące lub ścienne konsole czy nóżki mogą być wykończone w pasującym kolorze.

Bezpłatna konsultacja

Otrzymaj więcej informacji na temat nowej generacji pomp ciepła powietrze-woda na czynniku chłodniczym R290.

Nasi konsultanci

Szybka i łatwa instalacja

Wiemy, jak dużym wyzwaniem jest prawidłowy montaż, dlatego od samego początku bierzemy pod uwagę proces instalacji. Aby go ułatwić, nasza nowa koncepcja transportu pozwala dwóm osobom na transport pompy ciepła na miejsce instalacji.

Nowoczesna pompa ciepła monoblok na propan serii HPA-O można montować z tacką ociekową lub bez, co zapewnia większą elastyczność w wyborze miejsca i umożliwia szybką instalację w dowolnym otoczeniu. Urządzenia są wyjątkowo szybkie w montażu. Panel przyłączeniowy jest łatwo dostępny z boku pompy ciepła, a technologia zacisków sprężynowych zapewnia bezpieczne połączenie. Przejście przez ścianę ponad poziomem gruntu umożliwia szybki montaż przewodów hydraulicznych i elektrycznych. Jednocześnie system spełnia wymagania dotyczące czynnika chłodniczego R290. Teleskopowy kanał zakrywa przewody hydrauliczne, nadając instalacji wysokiej jakości wygląd przy minimalnym wysiłku.

Dzięki zastosowaniu naturalnego czynnika chłodniczego R290, ta nowa pompa ciepła na propan jest nie tylko bezpieczna, ale i wydajna. Nasza udoskonalona, ​​trzystopniowa koncepcja bezpieczeństwa zapewnia niezawodną ochronę obiegu grzewczego przed przedostawaniem się czynnika chłodniczego. 

Oszczędzaj koszty, kontroluj inteligentnie

Urządzenia HPA-O z serii hpnext pracują wydajnie przez cały rok, co sprawia, że każda taka pompa ciepła w domu przekłada się na niskie koszty eksploatacji.  Ekologiczna pompa ciepła Stiebel Eltron w której zastosowano bezpieczny czynnik chłodniczy R290, idealnie pokrywa zapotrzebowanie standardowych budynków. Planujesz instalację fotowoltaiczną dla swojego projektu? Połącz ją z naszą pompą ciepła, aby wykorzystać energię elektryczną generowaną przez siebie, co pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej.

Powietrzne pompy ciepła hpnext są również elastyczne w sterowaniu. Kilka stopni cieplej lub przyjemny chłód – wszystko w Twoich rękach. Ustaw żądaną temperaturę w prosty i wygodny sposób za pomocą aplikacji (potrzebna dodatkowo bramka internetowa ISG Connect) lub ekranu dotykowego. Zdalna optymalizacja przez specjalistę jest również możliwa w dowolnym momencie za pośrednictwem portalu serwisowego STIEBEL ELTRON.

Film: powietrzna pompa ciepła HPA-O Plus

Broszura powietrznych pomp ciepła HPA-O Plus/Trend

Potrzebujesz więcej informacji na temat pomp ciepła HPA-O Plus/Trend z generacji hpnext? 

Pobierz broszurę

Nasze produkty

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co to jest czynnik chłodniczy R290 i dlaczego nowa powietrzna pompa ciepła Stiebel Eltron go wykorzystuje?

Ekologiczny czynnik chłodniczy R290 to naturalny gaz - propan. W przeciwieństwie do starych, syntetycznych czynników (F-gazów), ma on zerowy wpływ na warstwę ozonową i nie przyczynia się do globalnego ocieplenia. Nowa generacja pomp ciepła Stiebel Eltron wykorzystuje propan, aby zapewnić najwyższą wydajność, pełną zgodność z unijnymi przepisami oraz bezawaryjną pracę przez długie lata.

Czy powietrzna pompa ciepła na R290 sprawdzi się w modernizowanym domu z grzejnikami?

Zdecydowanie tak. Dzięki doskonałym właściwościom termodynamicznym propanu, ta nowoczesna pompa ciepła powietrze-woda R290 potrafi bez problemu osiągnąć wysoką temperaturę zasilania (nawet do 75°C). Oznacza to, że seria hpnext idealnie współpracuje nie tylko z ogrzewaniem podłogowym w nowym budownictwie, ale też z tradycyjnymi grzejnikami w starszych, odnawianych budynkach, eliminując potrzebę dogrzewania prądem.

Czy propanowa pompa ciepła instalowana na zewnątrz jest głośna?

Nie, konstrukcja urządzeń z serii hpnext została zoptymalizowana pod kątem maksymalnej redukcji hałasu. To wyjątkowo cicha powietrzna pompa ciepła na propan, w której zastosowano nowoczesne wentylatory i zaawansowaną izolację akustyczną. Dzięki temu urządzenie pracuje niezwykle dyskretnie i może być bez przeszkód montowane nawet na niewielkich działkach w gęstej zabudowie jednorodzinnej.

Jaki czynnik chłodniczy do pompy ciepła wybrać, patrząc na wycofanie F-gazów?

Obecne przepisy i nadchodzące restrykcje (relacja: czynnik R290 a wycofanie f-gazów) jasno wskazują, że przyszłość należy do czynników naturalnych. Wybierając pompę ciepła w 2026 roku, inwestycja w czynnik chłodniczy R290 (propan) to jedyny sposób na zyskanie świętego spokoju – właściciele tych urządzeń nie muszą obawiać się podatków od F-gazów, ograniczeń w serwisowaniu, czy konieczności kosztownej rejestracji urządzeń w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO).