WEŹ UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE Z okazji 100-lecia

Odkryj 8 kamieni milowych w historii STIEBEL ELTRON i wygraj upominek jubileuszowy


W maju 1924 roku dr Theodor Stiebel wynalazł rewolucyjną grzałkę zanurzeniową i założył firmę ELTRON, poprzedniczkę dzisiejszego STIEBEL ELTRON. Kontynuujemy jego dziedzictwo i nadal piszemy historię podgrzewania wody. Od wynalezienia grzałki po nowoczesne pompy ciepła i centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła, konsekwentnie dostarczamy Państwu najnowocześniejsze produkty, które czynią życie wygodniejszym.

 

Naszą rocznicę uczcimy konkursem na Facebooku, w którym zaprezentujemy nasze historyczne kamienie milowe, a co miesiąc będzie można wygrać okolicznościowy upominek. Poniżej znajdziesz prawidłowe odpowiedzi na comiesięczne pytania konkursowe.

 

Dołącz co miesiąc od 22.05.2024 do 31.12.2024.

Akcja trwa zawsze do 30 dnia danego miesiąca, a zwycięzcy zostaną wyłonieni do 5 dnia kolejnego miesiąca. 

Dwóch Laureatów miesiąca ogłosimy w komentarzu pod postem konkursowym. 

1 PYTANIE KONKURSOWE: MAJ

Jaki był przełomowy wynalazek Theodora Stiebla? Dodatkowo napisz także dlaczego według Ciebie był to produkt tak rewolucyjny?


1924 - Początki

 

Dziś STIEBEL ELTRON to globalna firma, działająca na całym świecie. Jednak jej początki 100 lat temu były skromne. Podobnie, jak wielu innych młodych mężczyzn, w 1914 roku Theodor Stiebel po wybuchu I wojny światowej musiał zaciągnąć się do wojska. Oznaczało to konieczność przełożenia studiów licencjackich w Wyższej Szkole Technicznej w niemieckim mieście Brunszwik. Po wojnie jednak z sukcesem kontynuował tę działalność i w 1920 roku ukończył Politechnikę Monachijską z tytułem inżyniera. Skontaktował się wówczas ze swoim wujkiem Carlem Reesem w sprawie projektów urządzeń kuchennych i grzejników elektrycznych, który następnie produkował je pod marką Reese do 1944 roku.

 

Dzięki tej współpracy Theodor Stiebel opracował przełomowy produkt - grzałkę zanurzeniową - która była rewolucyjna ze względu na szybkie nagrzewanie wody. Grzałka została wyprodukowana już przez jego własną firmę „ELTRON Dr. Theodor Stiebel”, która po krótkim czasie odniosła duży sukces i stopniowo się rozwijała.


Wpisz poprawną odpowiedź w sekcji komentarzy na Facebooku

Czy znalazłeś właściwą odpowiedź? Gratulacje! Jesteś tylko o krok od zdobycia nagrody w tym miesiącu. Wpisz poprawną odpowiedź w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku ⓕ.

Regulamin konkursu

Zwycięzcy


Laureatami konkursu zostali:

 

  1. Maj 2024 - wyniki wkrótce
  2. Czerwiec 2024 - zwycięzcy nie zostali jeszcze wyłonieni
  3. Lipiec 2024 - zwycięzcy nie zostali jeszcze wyłonieni
  4. Sierpień 2024 - zwycięzcy nie zostali jeszcze wyłonieni
  5. Wrzesień 2024 - zwycięzcy nie zostali jeszcze wyłonieni
  6. Październik 2024 - zwycięzcy nie zostali jeszcze wyłonieni
  7. Listopad 2024 - zwycięzcy nie zostali jeszcze wyłonieni
  8. Grudzień 2024 - zwycięzcy nie zostali jeszcze wyłonieni

 

Gratulacje dla zwycięzców!