Integracja z systemem zarządzania budynkiem

Interfejs Modbus TCP / IP firmy STIEBEL ELTRON - teraz dostępny fabrycznie w sieci ISG

Modbus to standard dla technologii systemów domowych i budowlanych, który jest często stosowany w budynkach komercyjnych i przemysłowych. Różne funkcje budynku są zintegrowane, połączone za pomocą urządzenia głównego Modbus i np. wizualizowane na ekranie kontrolnym na sali operacyjnej.

Integracja ogrzewania w systemie Modbus często odbywa się za pomocą oddzielnych komponentów sprzętowych, takich jak karty wtykowe, które są używane wyłącznie do celów połaczenia Modbus. Transmisja danych odbywa się szeregowo lub przez IP.

STIEBEL ELTRON przyjmuje tutaj bardziej innowacyjne podejście: Interfejs Modbus TCP / IP jest optymalnym rozszerzeniem oprogramowania dla sieci ISG, co sprawia, że ISG jest urządzeniem podrzędnym Modbus. W ten sposób możliwa jest prosta integracja wielu typów pomp ciepła. Pozostałe funkcje sieci ISG są w pełni zachowane.

Oprogramowanie ISG z oprogramowaniem Modbus TCP / IP umożliwia zatem obsługę mobilną za pośrednictwem smartfona, sterowanie systemem grzewczym za pomocą tabletu, komputera itp., Takie usługi jak zdalna konserwacja zgodnie z umową serwisową ISG, a także integracja z automatyką budynkową Modbus. Wszystko w jednym urządzeniu.