Świetny klimat

Więcej miejsca na dobre powietrze w pomieszczeniu


„Ale tu jest duszno” - nie przez przypadek to powiedzenie oznacza napięty, irytujący nastrój. Pochodzenie jest jasne: złe powietrze (w pomieszczeniu) negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. I może nawet doprowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia.

Ten argument jest istotny, ponieważ wiele osób pozostaje do 90% dnia w ciasnych przestrzeniach. Tym ważniejsze jest, aby klimat w pomieszczeniu był dobry, czy to we własnych czterech ścianach, czy w miejscu pracy. Istnieją wskazówki i rozwiązania techniczne, które z pewnością sprawią, że wielu z was odetchnie z ulgą.

Klimat w pomieszczeniu: dobre samopoczucie zwiększa wydajność


Zawsze jest coś ... Czy jest za gorąco? Otwórz okna! Ciągnie od okna? Zamknij okno! Czy jest za mokro, czy duszno? To nie jest dobre. Jeśli czujesz się niekomfortowo w pokoju, wydajność może zostać zmniejszona nawet o 50%. Klimat otoczenia wpływa na samopoczucie bardziej, niż jakikolwiek inny czynnik. Oczywiście jesteśmy w stanie dostosować się do pewnych warunków. Ale jest wyraźny obszar, w którym każda osoba jest maksymalnie wydajna. Po prostu dlatego, że warunki zewnętrzne są idealne.

 

Decydujące znaczenie mają następujące czynniki:

 

 • Temperatura pokojowa
 • Wilgotność powietrza
 • Temperatura otoczenia
 • Przepływ powietrza
 • Czystość powietrza
W 3-osobowym gospodarstwie domowym wytwarza się około 10 litrów wody dziennie, która wnika do powietrza w pomieszczeniu jako para wodna.
STIEBEL ELTRON

Ale co wpływa na klimat w pomieszczeniu?


Przede wszystkim jest to pogoda: letnie upały, suche zimno, wysoka wilgotność w deszczu - czynniki zewnętrzne są oczywiste.

 

Ale my sami mamy na to znaczący wpływ: oddychamy, gotujemy, sprzątamy, bierzemy prysznic, uprawiamy sport: nie tylko oddajemy dwutlenek węgla do powietrza w pomieszczeniu, ale także niepokojące zapachy, ciepło i parę wodną. Na przykład w trzyosobowym gospodarstwie domowym dziennie wytwarza się około 10 litrów wody w postaci pary wodnej. Oprócz wilgoci obciążenia stanowią również emisje z materiałów budowlanych, a nawet mebli i podłóg. Niezliczone cząsteczki zazwyczaj poruszają się niezauważalnie w powietrzu. Czy wiedziałeś o tym?

 

Wszystko ma logiczną konsekwencję: aby ponownie poprawić jakość powietrza, należy go regularnie wymieniać. Jeśli tego nie zrobimy, proporcja tlenu zmniejszy się, a jednocześnie zwiększy się zawartość CO2 i zanieczyszczenia. Bardzo wysokie stężenie dwutlenku węgla w powietrzu jest ewidentnie odpowiedzialne za mdłości i spadek wydajności. Przecież nikt tego nie chce…

Znakiem dobrego powietrza w pomieszczeniu jest to, że czujesz się dobrze.

Dobre powietrze w liczbach


Optymalna wilgotność powietrza, przyjemny ruch powietrza, zalecana czystość powietrza i temperatura. Powietrze w pomieszczeniu, w którym chcesz czuć się dobrze, musi spełniać wiele czynników. Jakie powinno być dobre powietrze? Sprawdźmy fakty.


Świeże powietrze do wentylacji

Przeminęło z wiatrem: unikaj strat energii podczas wietrzenia

Podczas wentylacji przez okna tracone jest ponad 50% ciepła z ogrzewania.
STIEBEL ELTRON

„Nowy wiatr” w sposobach wentylacji! Prawidłowa wentylacja oznacza wyłączenie grzejników i przewietrzenie 4 razy przez pięć minut. Tak, nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest zimno. Jednak ponad 50% ciepła z ogrzewania jest tracone podczas wentylacji przez okna. Dosłownie wyrzucamy energię przez okno.

 

Na przykład pracownicy w firmach nie mogą zagwarantować regularnej wymiany powietrza, ponieważ nie są instruowani, aby wentylować i otwierać okna, a zatem wszyscy są pozbawieni wymiany powietrza. Powoduje to wysoką wilgotność w pomieszczeniu i ryzyko pleśni. Pleśń jest nie tylko irytująca, ale także niebezpieczna. Skutkiem mogą być choroby układu oddechowego i alergie.

 

Problemów tych można łatwo uniknąć za pomocą systemów wentylacyjnych. Zapewniają one automatycznie świeże i czyste powietrze oraz oferują duży potencjał oszczędności energii. Jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła są szczególnie wydajne, ponieważ zużywają do 90% ciepła pobranego z powietrza wywiewanego i powietrza zewnętrznego i odprowadzają je z powrotem. Taka mała „okrągła rzecz”, a oszczędza pieniądze!


Więcej o różnych systemach wentylacji

Ponad 50% energii grzewczej jest tracone przez klasyczną wentylację okien.

Zalety nowoczesnych systemów wentylacji:

 • Poprawiona jakość powietrza w pomieszczeniach
 • Redukcja szkodliwych emisji
 • Zwiększony komfort życia
 • Ciepło grzewcze, które jest tracone przez wentylację okna, zostaje zachowane
 • Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła
 • Ochrona ścian i zapobieganie rozwojowi pleśni
 • Korzyści dla alergików

Alergicy odetchną

Systemy wentylacyjne: ulga dla alergików

Filtry wentylacyjne mogą zmniejszyć stężenie pyłków w domu nawet o 95%.
STIEBEL ELTRON

Objawy alergii

Kichanie, duszność, łzawienie oczu, obrzęk błon śluzowych - objawy alergii są bardzo wyniszczające i mogą być również bardzo nieprzyjemne. Większość osób dotkniętych chorobą prawdopodobnie nawet nie wie, że urządzenia wentylacyjne mogą złagodzić takie trudności. Oprócz zmniejszenia ryzyka pleśni, specjalne filtry mogą również zmniejszyć stężenie pyłków w domu nawet o 95%. Ponadto regularna wymiana powietrza zmniejsza wzrost roztoczy kurzu domowego, które często powodują alergie.

 

Niezależnie od tego, czy urządzenie wentylacyjne jest zdecentralizowane czy scentralizowane nie ma znaczenia. Decydująca jest klasa zastosowanych filtrów. Jednostki centralne mają tendencję do silniejszej mocy i zazwyczaj mogą być obsługiwane np. filtrami F7. W przypadku systemów zdecentralizowanych dostępny jest wentylator LWE 40.
 

Filtry wentylacyjne mogą zmniejszyć stężenie pyłków nawet o 95%.


Pytanie o technologię

Kto może, ten może: innowacyjne rozwiązania

Kto ma, ten ma: innowacyjne produkty


Wymagania dotyczące technologii wentylacji są tak różnorodne, jak dzisiejsze mieszkania czy biura. Niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać potencjał oszczędności starego budynku, czy szukasz zrównoważonej koncepcji dla nowego budynku, STIEBEL ELTRON oferuje odpowiedni system wentylacji dla wszystkich wymagań i potrzeb. Dostępne produkty obejmują gamę od zdecentralizowanych systemów do centralnej wentylacji.

Jednostki centralne z odzyskiem ciepła oprócz wentylacji przejmują funkcje ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody! Obecne przepisy dotyczące oszczędzania energii zapewniają trwale nieprzepuszczalną powłokę budynku i minimalną wymianę powietrza w nowych budynkach. 

Dobrą wiadomością jest to, że dzięki STIEBEL ELTRON można łatwiej spełnić wymagania, nie wspominając już o wysokiej wydajności nowych systemów.

Tak dziś budujesz


Współczesnych budowniczych można rozpoznać po świeżej atmosferze pomieszczenia. Czy nowy, czy stary budynek: STIEBEL ELTRON ma odpowiednie rozwiązanie dla każdego projektu budowlanego. Weź głęboki oddech, aby poczuć dobrą atmosferę!

„Ciężkie i gęste powietrze? Już go nie mamy. Zalecamy system wentylacji w każdej chwili”.
Torben i Maren Link, właściciele domu

INNOWACYJNE URZĄDZENIA WENTYLACYJNE

Rozwiązania STIEBEL ELTRON zapewniające komfort w domu

LWZ 8 CS Premium | Wszechstronny do nowego budynku

Kompaktowa centrala wentylacyjna LWZ 8 CS Premium z certyfikatem domu pasywnego oferuje najwyższy komfort mieszkalny godny domu energooszczędnego. Urządzenie pobiera energię z powietrza zewnętrznego w celu uzyskania przyjemnych temperatur w pomieszczeniu oraz przygotowania ciepłej wody. Nowoczesne zarządzanie wentylacją zapewnia, że ​​ciepło pozostaje w domu.

 • Produkt doskonały do ​​nowych budynków
 • Kompaktowe urządzenie z 4 funkcjami: wentylacji, ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i chłodzenia
 • Energooszczędna technologia inwerterowa
 • Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła do 90%
 • Możliwość połączenia z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką
Do produktu

VLR 70 | Indywidualne rozwiązanie w nowych i starych budynkach

Decentralna jednostka wentylacyjna VLR 70 szczególnie skutecznie wentyluje poszczególne pomieszczenia. Odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego i uwalnia je do powietrza nawiewanego. VLR 70  umożliwia oczyszczanie dopływającego powietrza przez drobne filtry przeciwpyłowe - idealne dla alergików. Zoptymalizowany wentylator w jednostce wentylacyjnej zapewnia minimalny hałas podczas pracy. Zdecentralizowany system wentylacji jest prosty w instalacji. Poszczególne elementy są montowane w pomieszczeniach, w których są potrzebne.

 • Zdecentralizowana jednostka wentylacyjna do pomieszczeń ze ścianą zewnętrzną
 • Odzysk ciepła do 89%
 • Odpowiednia dla alergików, z filtrami o wyższej jakości
Do produktu

Dobry dla alergików: LWE 40 oczyszcza dopływające powietrze przez drobne filtry przeciwpyłowe. Wymiana filtrów jest szybka i łatwa, ale do wyboru są trzy klasy filtrów.

Proste usunięcie aluminiowch wymienników ciepła z urządzenia w zaledwie kilku krokach i wyczyścić je pod bieżącą wodą.

Cechą szczególną jest okap na panelu zewnętrznym, więc ślady na ścianach domu należą już do przeszłości.