Zasobnik dla 4-osobowej rodziny. Nasze wskazówki.

Wybierając wielkość urządzenia do przygotowywania ciepłej wody użytkowej należy wziąć pod uwagę wielkość gospodarstwa domowego, wyposażenie oraz preferencje użytkowników. Przyjmuje się, że średnie zużycie wody wynosi 40 litrów na osobę dziennie. Należy jednak uwzględnić indywidualne potrzeby rodziny, aby po przeliczeniu nie zabrakło ciepłej wody podczas normalnej eksploatacji.

Data publikacji - 11.11.2020

Elektryczny ogrzewacz pojemnościowy o pojemności 160-200 litrów jest zwykle optymalny dla czteroosobowej rodziny, która posiada wannę, ale jej członkowie przeważnie biorą prysznic.

Inne przykłady

  • Dla rodziny dwuosobowej, korzystającej wyłącznie z prysznica, zwykle wystarczy pojemnościowy ogrzewacz wody o rozmiarze 50-80 l
  • Dla czteroosobowej rodziny, gdzie w łazience jest tylko prysznic, powinien wystarczyć zbiornik o pojemności 80-120 l
  • W przypadku czteroosobowej rodziny z wanną i prysznicem, zwykle sprawdzi się zbiornik o pojemności 120-150 l
  • Dla większych potrzeb, jak chociażby czteroosobowej rodziny, korzystającej z wanny narożnej i prysznica, potrzebny będzie zbiornik o pojemności 200 l

Gdy rodzina będzie zużywać duże ilości ciepłej wody, należy skonsultować się z doradcą w sprawie wyposażenia łazienki.

Jeśli wybierzesz centralne ogrzewanie wody, STIEBEL ELTRON ma w ofercie wiszące ogrzewacze wody, od hydraulicznie regulowanych PSH 50-200 Classic P i PSH 30-200 Trend o zmniejszonych stratach ciepła, do elektroniczne regulowanych PSH 30-150 Universal EL, które mogą być montowane zarówno pionowo, jak i  poziomo.

Urządzenia z pojedynczą wężownicą są ogrzewane tylko wtedy, gdy włączona jest niska taryfa energii elektrycznej, natomiast zasobniki z podwójną wężownicą mogą być szybko dogrzewane nawet w okresie obowiązywania wysokiej taryfy energii elektrycznej.

Seria wiszących pojemnościowych ogrzewaczy wody z serii PSH Universal EL posiada sterowanie elektroniczne z trzema trybami, zapewniającymi oszczędną eksploatację i wysoki komfort:

  • ECO Comfort
  • ECO Plus
  • ECO Dynamic

Inne funkcje obejmują ochronę przed zamarzaniem, ograniczenie temperatury maksymalnej i szybkie nagrzewanie. Wszystkie ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON, produkowane są w słowackiej miejscowości Poprad.

Brak strat ciepła w przepływowych ogrzewaczach wody

STIEBEL ELTRON oferuje również kilka linii produktów w grupie przepływowych ogrzewaczy wody. Seria PER z rozbudowanymi funkcjami wellness jest serią premium. Nieco prostsze są produkt z grupy PEO i DHB-STi o mocy 11 - 27 kW lub małe przepływowe ogrzewacze wody EIL Trend do mycia rąk i naczyń.

Oczywistą zaletą przepływowych ogrzewaczy wody jest bardzo mała strata ciepła, związana z samym urządzeniem. Po zakończeniu pracy, w ogrzewaczu pozostaje tylko niewielka ilość podgrzanej wody. Kolejną zaletą jest natychmiastowa dostępność ciepłej wody, ponieważ ogrzewacze przepływowe instaluje się jak najbliżej miejsca poboru.

Skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy Ci porady!