Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła: beztroska wentylacja w mocnym ciele

Na temat zalet zainstalowania w domu jednorodzinnym systemu kontrolowanej wentylacji z rekuperacją nie trzeba dyskutować. Należą do nich: świeże powietrze, mniej kurzu, zatrzymywanie pyłków na filtrach centrali wentylacyjnej (co docenią zwłaszcza alergicy), a także znaczne zmniejszenie zużycia energii na ogrzanie domu.

Data publikacji: 03.03.2021

Człowiek przebywa więcej niż trzy czwarte czasu w pomieszczeniach. Dlatego ważne jest, aby zająć się właściwą wentylacją i aktywnie ją wspierać.

Automatyczna wentylacja domu bez konieczności ręcznego otwierania okien to coraz powszechniejszy standard w nowoczesnym budownictwie. Przynosi znaczną poprawę komfortu i zdrowego środowiska wewnętrznego.

Wydajność i niezawodność to podstawa

Kluczem do bezawaryjnej pracy systemu wentylacyjnego z najwyższą wydajnością, a przy tym przy minimalnym hałasie, jest mocne i niezawodne serce systemu – centralna jednostka wentylacyjna z rekuperacją. 

Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest VRC-W 400 firmy STIEBEL ELTRON.

Naścienny rekuperator ciepła zawiera najwyższej jakości komponenty. Dotyczy to wyjątkowo cichych, ekonomicznych i niezawodnych wentylatorów, a także wysokowydajnego wymiennika ciepła do odzysku energii. 

Blaszana konstrukcja urządzenia zapewnia zwiększoną wytrzymałość.

Charakteryzuje się nie tylko odpornością mechaniczną, ale również szczelnością i znaczną izolacją akustyczną urządzenia. Dzięki temu nie musisz się martwić, że znajdziesz się poza pomieszczeniem technicznym.

Nie musisz tego ukrywać przed wzrokiem ciekawskich.

Przeciwnie. Ta nowoczesna jednostka do odzysku ciepła charakteryzuje się czystym i ponadczasowym designem, który idealnie komponuje się z każdym wnętrzem.

Nowoczesne rozwiązanie z myślą o zdrowiu

Czy uważasz, że im więcej masz inteligentnych urządzeń, tym mniej korzystasz z ich funkcji? Zadaniem tego urządzenia jest zapewnienie automatycznej wentylacji bez konieczności ingerencji w jej sterowanie, dzięki regulowanemu tygodniowemu programowi czasowemu poszczególnych poziomów mocy.

Urządzenie automatycznie steruje swoim trybem zgodnie z ustawionym programem.

Eliminuje to potrzebę aktywnego dbania o wydajność systemu wentylacyjnego. Urządzenie może być również wyposażone w specjalny wymiennik entalpiczny do odzysku nie tylko ciepła, ale także wilgoci, zapobiegając w ten sposób nadmiernemu wysuszeniu powietrza w pomieszczeniu.

Cecha ta jest nieoceniona zwłaszcza zimą, kiedy świeżemu powietrzu naturalnie brakuje wilgoci.

Szeroki zakres zastosowań

Urządzenie jest oficjalnie certyfikowane do stosowania w budynkach pasywnych, zwłaszcza w domach jednorodzinnych. Na tym jednak możliwość korzystania z urządzenia się nie kończy.

Maksymalna wydajność powietrza 400 m³/h pozwala na zastosowanie urządzenia do wentylacji większych mieszkań lub mniejszych powierzchni komercyjnych, takich jak małe biurowce.

Jeśli myślisz o zakupie nowoczesnego rekuperatora, w każdej chwili skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze rozwiązania szytego na miarę.

Inne artykuły z naszego bloga

Wentylacja w dużych pomieszczeniach