Przepływowy ogrzewacz wody do prysznica - wypróbuj nowoczesne rozwiązanie

Przepływowy ogrzewacz wody to przede wszystkim korzyść wynikająca z minimalnych strat ciepła. Po zakręceniu dopływu, w kranie pozostaje tylko kilka kropel ciepłej wody, która może się wychłodzić.

 

Drugą ważną cechą jest szybki dostęp do c.w.u.. Przepływowe ogrzewacze wody zazwyczaj instalowane są bezpośrednio w miejscu poboru. Technologia 3i lub 4i zapobiega takim sytuacjom jak spadki ciśnienia czy też za niska temperatura wody w kranie. 

 

Prostszy ogrzewacz wody prysznicowy, wykorzystujący system 3i reguluje moc tak, aby temperatura wody była ustawiona na wyjściu. Przy dużym natężeniu przepływu, maksymalna moc może okazać się niewystarczająca, przez co temperatura wody zacznie spadać. Ponadto w sytuacji, gdzie używanych jest jednocześnie kilka punktów poboru, może wystąpić spadek ciśnienia, a w konsekwencji zmieni się natężenie przepływu oraz temperatura wody.

 

Wszystkie powyższe problemy rozwiązuje technologia 4i którą posiadają nasze ogrzewacze przepływowe do prysznica. Technologia ta wykorzystuje zawór regulacyjny w sytuacji  gdy wymagana temperatura nie może być osiągnięta wyłącznie za pomocą regulacji wydajności. Przepływ jest dławiony i dostosowywany do temperatury wody na wlocie oraz wymaganej temperatury na wylocie. Zaletą tego rozwiązania jest krótki czas zużycia energii elektrycznej.

 

Chociaż prysznicowy przepływowy ogrzewacz wody charakteryzuje się wyższym chwilowym zużyciem energii elektrycznej, jej pobór trwa zaledwie kilka minut, przez co łączne zużycie jest niższe niż w przypadku urządzeń pojemnościowych. Wpływa na to również eliminacja strat ciepła w zasobniku, krótsza instalacja wodna oraz niższe temperatury na wylocie. Dzięki zastosowaniu przekaźnika ograniczającego priorytet podłączenia, możliwe jest wyłączenie ogrzewania elektrycznego podczas poboru wody, co trwa zaledwie kilka minut, bez utraty komfortu cieplnego w domu. W ten sposób można ograniczyć wielkość bezpiecznika, a tym samym opłat stałych. Ogrzewacz przepływowy do prysznica jest więc dobrym rozwiązaniem dla domów o bardzo małych stratach ciepła, które można ogrzewać energią elektryczną. 

 

Przepływowe ogrzewacze wody z asortymentu firmy STIEBEL ELTRON, gwarantują komfortowe przygotowanie ciepłej wody użytkowej, zawsze kiedy potrzebujesz.