Zapewniamy ciepłą wodę od ponad 90 lat - Ogrzewacze STIEBEL ELTRON

Ogrzewacze do wody STIEBEL ELTRON są dostępne na rynku już niemal od 100 lat. Zapraszamy do krótkiej historii rozwoju naszych produktów. Technologia została udoskonalona, ale cel pozostał. Nasze produkty muszą charakteryzować się wydajnością, jakością, a przede wszystkim komfortem użytkowania.

„Kawa jest dostępna w dzień i w nocy, dzięki wrzątkowi dostarczanemu przez STIEBEL ELTRON” „Gorąca woda z STIEBEL ELTRON zawsze ułatwia zmywanie naczyń” „Wrzątek z STIEBEL ELTRON umożliwia przygotowanie grogu w każdym momencie”

Slogany reklamowe z początków działalności firmy, wciąż są aktualne. Wystarczy odkręcić kran i gorąca woda zacznie z niego płynąć. Obecnie jest to standard w niemal każdym domu. Powstał nawet Światowy Dzień Wody, zainicjowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony od 1993 roku. STIEBEL ELTRON rozwija swoje ogrzewacze do wody już od 1924 roku.

Ponad 90 lat temu, gdy młody inżynier Theodor Stiebel szukał alternatywy dla kłopotliwych modeli tłokowych, które były wówczas powszechnie stosowane do podgrzewania wody, wynalazł grzałkę zanurzeniową o minimalnym zużyciu energii, zwiększonym bezpieczeństwie i większej łatwości obsługi. Od samego początku nowy produkt spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

W 1927 r. STIEBEL ELTRON rozpoczął hurtową sprzedaż pierwszych grzałek zanurzeniowych. W tym samym czasie, firma jako pierwsza wystąpiła o certyfikat VDE. Około 1930 roku, grzałka zanurzeniowa ELTRON, jak ją wówczas nazywano, przeżyła swój pierwszy szczyt produkcji.