Inicjatywa dla domu przyszłości i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Jakie są potrzebne koncepcje energetyczne, aby przejść na inne energie?

Świat się zmienia. Przyczyny tych zmian są oczywiste: to zmiany klimatu i stale malejące zasoby. Na całym świecie firmy oraz naukowcy pracują nad rozwojem nowych technologii i produktów. Rządy ustanawiają nowe standardy. Wszyscy wiedzą, że dzisiaj wymaga się nowego myślenia, nowego traktowania energii. W STIEBEL ELTRON uczyniliśmy te tematy kluczowymi obszarami dla naszych produktów i prac rozwojowych. Posiadamy produkty do efektywnego zarządzania wytwarzaniem ciepła i ciepłej wody oraz podłączania energii regeneracyjnej. Korzystamy z technologii, które już odgrywają istotną rolę w domu przyszłości. Wierzymy, że jesteśmy dopiero na początku poważnego rozwoju. Dzięki skutecznej koordynacji wszystkich przyszłych wymagań i ich ukierunkowanemu rozwojowi, STIEBEL ELTRON uruchomił Project Energy - inicjatywę dla domu przyszłości.

„Nie chodzi tylko o energię, ale o znacznie więcej: o jej właściwe wykorzystanie.“

 

Inteligentna technologia w budynku.

Dom przyszłości

Project Energy: dom przyszłości opiera się na zielonej energii elektrycznej. Przejście na inne energie wymaga również zmiany sposobu myślenia w budownictwie.

Dobre powietrze w liczbach

Optymalna wilgotność powietrza, przyjemny ruch powietrza, zalecana czystość powietrza i temperatura. Powietrze w pomieszczeniu, w którym chcesz czuć się dobrze, musi spełniać wiele czynników. Jakie powinno być dobre powietrze? Sprawdźmy fakty.

Rządy, firmy i naukowcy na całym świecie pracują, aby sprostać wyzwaniu przejścia na zieloną energię w obliczu zmian klimatu i malejących zasobów. Czy STIEBEL ELTRON również jest zaangażowany?  

STIEBEL ELTRON, jako innowacyjny producent w dziedzinie techniki domowej i systemowej, bierze na siebie część odpowiedzialności i postrzega te wyzwania jako szansę. W tym celu uruchomiliśmy inicjatywę dla domu przyszłości: Project Energy. 

Co to jest?

Project Energy opiera się na jasnej filozofii, że w domu przyszłości energia elektryczna pochodząca źródeł odnawialnych będzie decydującą formą energii. Tylko w przypadku energii elektrycznej, jako uniwersalnej formy energii i głównego medium rynków energii, dom może znaleźć swoje miejsce w zmianie przejścia na inne energie. Obejmuje to wytwarzanie energii elektrycznej i jej akumulację, uzupełnione inteligentnym zarządzaniem przepływem energii w domu i komunikacją z inteligentną siecią publiczną Smart Grid.

 

Dom przyszłości: wizja, czy już rzeczywistość?

Produkty naszej firmy znajdują się na na styku zużycia energii w budynkach. Zwiększona efektywność energetyczna opłaca się tutaj szczególnie, ponieważ 80% zapotrzebowania na energię domową zużywane jest na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody. Celem wszystkich opracowań jest skuteczna kontrola wytwarzania ciepła i ciepłej wody oraz integracja jak największej ilości energii odnawialnej. Technologia ta odgrywa już istotną rolę w domu przyszłości. Jednocześnie te obszary tematyczne stały się głównymi obszarami naszych produktów i prac rozwojowych.

 

Czy Stiebel Eltron ma dziś odpowiedni sprzęt?

Podsumowując, są to produkty do wytwarzania energii, akumulacji i odpowiedniego zużycia, a także zarządzania, administracji i wreszcie połączenia poszczególnych elementów w rozwiązanie systemowe - zawarte w inicjatywie zorientowanej na przyszłość: Project Energy.

„Wszyscy mówią o transformacji energii w domu, u mnie to już rzeczywistość."

 

Niezależność energetyczna domu dzięki nowoczesnej technologii.

Kompas Project Energy: wykorzystuj, magazynuj i zarządzaj energią odnawialną

Jakie trendy będą kształtować przyszłość?

Przejmujemy potężną funkcję przy przechodzeniu na inne źródła energii.

 

Jako innowacyjny dostawca rozwiązań ze 100-letnim doświadczeniem wiemy, że nadszedł czas na energooszczędne, sieciowe i stabilne rozwiązania, które możemy przekazać kolejnym pokoleniom w czysty, bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Dzięki Project Energy oferujemy holistyczne rozwiązania dla technologii domu i budynku przyszłości: produkcję enrgii, magazynowanie energii, efektywność energetyczną oraz zarządzanie energią.

 

PRODUKCJA ENERGII

Inteligentnie wykorzystuj naturalny potencjał energetyczny.

Jeśli skorzystasz z możliwości, które już dziś istnieją, możesz z łatwością samodzielnie pokryć znaczną część swoich potrzeb energetycznych. Nie bez powodu coraz więcej właścicieli domów wybiera fotowoltaikę, a tym samym większą niezależność energetyczną.

 

MAGAZYNOWANIE ENERGII

Inteligentne postępowanie z odnawialnymi źródłami energii.

Dzięki odnawialnym źródłom energii rynek nie jest już kontrolowany przez popyt, ale w coraz większym stopniu przez podaż. Ponieważ na energię elektryczną wytwarzaną ze źródeł odnawialnych nie można wpływać. Dlatego ważne jest stosowanie zdecentralizowanych sposobów, które umożliwiają magazynowanie energii elektrycznej wytwarzanej przez system fotowoltaiczny. Na przykład akumulatory mogą już dzisiaj pochłaniać nadmiar energii elektrycznej, dzięki czemu można ją ponownie udostępnić później. Jednak energia może być również magazynowana w postaci ciepła. Zbiorniki ciepłej wody o doskonałej izolacji oferują proste i niezawodne rozwiązania.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Optymalne wykorzystanie energii.

Zwiększenie efektywności energetycznej ma ogromny potencjał. Obecnie w pełni sterowane elektronicznie przepływowe ogrzewacze przepływowe STIEBEL ELTRON ze sterowaniem krok po kroku są do 30% bardziej wydajne niż ich hydrauliczne poprzedniki. Za pomocą systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła można odzyskać do 90% ciepła, które w przeciwnym razie zostałoby utracone przez wentylację przez otwarte okna. Obecnie pompy ciepła działają tak wydajnie, że uzyskują 75% mocy cieplnej z otoczenia.

 

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

Inteligentne zarządzanie energią.

Innym wyzwaniem dla zwiększonego wykorzystania odnawialnych źródeł energii jest wykorzystanie wytworzonej energii elektrycznej. I najlepiej na miejscu. Tutaj elementy technologii domowej muszą być ze sobą inteligentnie połączone. STIEBEL ELTRON oferuje rozwiązania dla inteligentnej regulacji i sterowania. ISG (Internet-Service-Gateway) umożliwia bezpośrednie połączenie z obecnymi i przyszłymi technologiami przy użyciu niezbędnych interfejsów.

Rozwiązanie STIEBEL ELTRON dla domu przyszłości

LWZ 8 CS Premium | Centrala grzewcza z pompą ciepła

  • 4 funkcje w jednym urządzeniu - wentylacja, ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody, chłodzenie
  • Idealne do nowych budynków
  • Ekonomiczna technologia inwerterowa
  • Wysoka wydajność rekuperacji 
  • Wygodne przygotowanie ciepłej wody dzięki zintegrowanemu zbiornikowi ciepłej wody o pojemności 235 l

 

 

"Energia jest wytwarzana tam, gdzie jej potrzebuję: w naszym domu"

 

Zmiana domu na inne źródła energii.