Zakłady produkcyjne

5 lokalizacji

Holzminden nad Weser w Dolnej Saksonii jest siedzibą i największym zakładem produkcyjnym grupy STIEBEL ELTRON. Ponadto istnieje fabryka w Eschwege, Hesja, a także trzy międzynarodowe zakłady produkcyjne w Popradzie (Słowacja), Bangkoku (Tajlandia) i Tianjin (Chiny).

Fabryka w Holzminden

Holzminden to miejsce produkcji wielu milionów pomp ciepła, urządzeń elektrycznych, systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii i urządzeń do wentylacji domowej z odzyskiem ciepła.

Ponadto fabryka w Holzminden oferuje kompleksową ofertę usług dla indywidualnych klientów.

 

Fabryka w Eschwege

Eschwege jest centrum kompetencyjnym tworzyw sztucznych grupy STIEBEL ELTRON. Tutaj są produkowane prawie wszystkie elementy plastikowe dla grupy. Ekonomicznie efektywna lokalizacja zakładu ma również ogromne znaczenie w produkcji odnoszącego sukces małego pojemnościowego ogrzewacza wody SNU.

Fabryka w Tianjin

Chiński zakład produkcyjny w Tianjin jest częścią STIEBEL ELTRON od 2004 roku. Grzejniki - w szczególności konwektory ścienne - są produkowane w północnych Chinach. W sumie na rynek azjatycki wyprodukowano już 1,5 miliona produktów.

 

Fabryka w Bangkoku

Od 2001 r. zakład produkcyjny w Ayutthaya w Greater Bangkok produkuje małe przepływowe ogrzewacze wody. Są to tak zwane „jednostki prysznicowe”, przeznaczone na rynek azjatycki, a także rynki eksportowe na całym świecie.

 

Fabryka w Popradzie

U podnóża Tatr Wysokich, w Popradzie na Słowacji, produkowane i sprzedawane są głównie urządzenia do przygotowania ciepłej wody oraz pompy ciepła do c.w.u. Specjalny zakres usług dla indywidualnych zamówień klientów uzupełnia portfel. STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o. jest szczególnie znana w Europie Wschodniej i Środkowej.