Kontrola temperatury | Wiesz, że wysoka temperatura = niska wydajność?

Wszyscy kochają lato, ale wydaje się, że sezon słoneczny robi się coraz cieplejszy i dłuższy. Często już w maju chodzimy w klapkach. Kto wie jak radzić sobie z upałem, ten jest jest cool! Czytaj dalej i dowiedz się, jak to zrobić…

Żródło: niemiecki serwis pogodowy

Ekstremalne temperatury rosną latem: służby meteorologiczne definiują „dzień upałów”, kiedy najwyższa temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Lato 2015 liczyło 27 upalnych dni.


LETNIE SPADKI

Wysoka temperatura: słaby sen, mniejsza wydajność

Silny upał, ból głowy: upalne letnie dni obciążają nasze zdrowie, a w nocy tropikalne temperatury pozbawiają nas snu. Specjalista medycyny snu i neurolog Dr. Lucia Muntean udzieliła nam porad i wskazówek, jak komfortowo odpoczywać podczas gorących letnich nocy.

Pani doktor, jest lato i czas na dobry nastrój. Dlaczego czasami nie czujemy się dobrze latem?

W bardzo wysokich temperaturach naturalny system chłodzenia organizmu może być przeciążony (termoregulacja), co prowadzi do problemów z krążeniem. Nie czujemy się dobrze i jesteśmy mniej produktywni. Typowe objawy to ból i zawroty głowym, wyczerpanie. Dotyczy to w szczególności osób starszych i osób z chorobami układu krążenia. Moja rekomendacja: dużo pić! Jeśli to możliwe, trzeba unikać południowego upału.BĄDŻ COOL!

5 wskazówek na gorące letnie dni


Chłodzący letni napój

STIEBEL ELTRON Świeże lato

Tak smakuje lato

STIEBEL ELTRON Świeże Lato to soczysta limonka ze świeżą miętą, uzupełniona delikatnym tonem zielonej herbaty. 

W gorące letnie dni ta domowej roboty mrożona herbata naprawdę Cię odświeży. Podaruj sobie smak lata w szklance!

Pobierz przepis na Świeże Lato!

Chłodne, letnie miejsca

Chcesz się ochłodzić? Nie zawsze musi to być odkryty basen ...

 

 

 

 

 

 

 

Idź do muzeum

Latem muzea są efektywnie klimatyzowane. Powód: Picasso i inni są prawdziwymi panami klimatu i nie lubią wahań temperatury. Podstawowa zasada to: stała temperatura 20 stopni. Dopuszczalne są tylko niewielkie wahania, od jednego do dwóch stopni.

 

 

 

 

 

 

 

Udaj się do miasta

Wiele sklepów i butików jest przyjemnie klimatyzowanych. Tutaj świeci najwyżej karta kredytowa. Wskazówka: umieść modny kapelusz na liście zakupów. Lekarze radzą, aby wychodzić tylko z czapką w letnie upały. Zakupy to najlepsze lekarstwo!

 

 

 

 

 

 

 

Rozciągnij się na kanapie

Załóż wygodne szorty i zostań na chwilę lwem kanapowym. Bez żartów, bądź spokojny! Chłodzenie domu za pomocą pompy ciepła solanka-woda lub powietrze-woda  zapewnia przyjemną temperaturę w domu bez wysokich kosztów instalacji. 


Nasze rozwiązania

Wskazówki na lato od STIEBEL ELTRON

Chłodzenie za pomocą pompy ciepła powietrze-woda HPA-O 13 C Premium

Wysokowydajna, monoblokowa pompa ciepła HPA-O 13 C Premium wykorzystuje bezpłatną naturalną energię z powietrza do ogrzania domu.

Pompa ciepła nie tylko przygotowuje ciepłą wodę użytkową i ogrzewa dom.

Zobacz kampanię MONOBLOK.

Więcej informacji o pompie

Chłodzenie za pomocą pompy ciepła WPF 10 cool solanka-woda

Nasze proste rozwiązanie opiera się na ocenie aktualnej temperatury, wilgotności i aktualnego punktu rosy. Dzięki temu możesz wpuścić zimną wodę do systemu grzewczego podczas gorących letnich dni, a tym samym skutecznie obniżyć temperaturę wewnątrz.

Zobacz kampanię STOP SMOG.

 

Odkryj naszą pompę ciepła WPF 10 cool z funkcją chłodzenia!